Forum Giełda +Dodaj wątek

Vattenfall złożył ofertę kupna Enei

Zgłoś do moderatora
Vattenfall złożył ofertę kupna Enei, CEZ się wstrzymał
Poniedziałek, 3 listopada (16:53)

Vattenfall złożył ofertę kupna pakietu akcji Enei, ale nie podał szczegółów, jakiej wielkości pakietem jest teraz zainteresowany - poinformował w poniedziałek PAP Łukasz Zimoch, rzecznik Vattenfall Polska.

- Złożyliśmy ofertę na kupno akcji Enei, ale zdecydowaliśmy się nie ujawniać na jaki pakiet - powiedział Zimoch.

Wcześniej Torbjorn Wahlborg, prezes Vattenfall Polska, mówił, że spółka może być zainteresowana ponad 10-proc. pakietem polskiego koncernu.

- Interesuje nas pakiet 10 proc. lub więcej - mówił kilka dni temu Wahlborg, dodając że cena minimalna w wysokości 19,25 zł za akcję Enei jest rozsądna.

Oferta publiczna Enei zakłada emisję 149.237.382 akcji serii C, które stanowić będą 30,7 proc. udziału w kapitale spółki po ofercie.

Oferującym jest Dom Maklerski BZ WBK.

Emisja Enei jest skierowana do trzech grup inwestorów: branżowych, instytucjonalnych i detalicznych. Enea chce, by w wyniku oferty akcje spółki objęło co najmniej dwóch inwestorów branżowych, z których każdy objąłby nie mniej niż 10 proc. papierów spółki po emisji.

Podział emisji na poszczególne transze zostanie dokonany po zakończeniu book-buildingu.

Minimalna cena akcji Enei dla inwestorów branżowych została ustalona na 19,25 zł, a minimalna cena z 10-proc. dyskontem dla inwestorów detalicznych i instytucjonalnych wynosi 17,33 zł.

24 października rozpoczęły się zapisy w transzy detalicznej; potrwają do 31 października. 3 listopada zostanie ustalona cena emisyjna. W dniach 5-7 listopada odbędą się zapisy w transzy inwestorów instytucjonalnych, a 7 listopada w transzy inwestorów branżowych.

Czeski koncern energetyczny CEZ nie złożył oferty kupna pakietu akcji Enei - powiedział PAP Petr Ivanek, prezes CEZ Polska.

- Nie złożyliśmy oferty na pakiet Enei. Na tym etapie nie jesteśmy zainteresowani. Mamy powody biznesowe, których nie chciałbym teraz ujawniać - powiedział PAP Petr Ivanek, prezes CEZ Polska.

CEZ był wcześniej wymieniany jako jeden z głównych inwestorów branżowych zainteresowanych kupnem pakietu Enei.

Minimalna cena akcji Enei dla inwestorów branżowych została ustalona na 19,25 zł, a minimalna cena z 20-proc. dyskontem dla inwestorów detalicznych i instytucjonalnych wynosi 15,4 zł.

  • Vattenfall złożył ofertę kupna Enei Autor: marcinl0

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CEZ 0,94% 181,80 2023-01-27 16:18:08
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.