Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  102,00 zł , zmiana od tamtej pory: 6,08%

Uwaga na spółkę INVENTION ma duży potencjał-info

Zgłoś do moderatora
InventionMed lepiej mieć już dziś te akcje w portfelu bo to jedna z najlepszych i najtańszych spółek na GPW z branży medtech i branży VR+AR z autorskim projektem podwójnej immersji, która kończy w tym roku budowę pierwszego pierwszego i jedynego na świecie szpitala szkoleniowego dla lekarzy i studentów oraz projektu TotorDerm za ponad 45 mln zł plus dwie dotacje do zaksięgowania ok 20 mln zł Poniżej link z aktualnego artykułu pokazującego inwestycję. Czas wracać na poziomy powyżej 1 pln bo tanich akcji na sprzedaży nie wystarczy dla wszystkich patrząc na pustkę na sprzedaży i zainterssowanie. Podpisali aneks o dofinansowanie dwóch projektów i spółka do końca roku dopiero otrzyma dotację na konto na 2 projekty 20 mln zł i wpłynie to na skokowy wzrost wartosci aktywów. Dotacja, która stanowi ok 60 % obecnej kapitalizacji co daje 10 gr zysku na akcje przy kursie ok 18 gr! 
Kurs śmiesznie niski do innych podobnych spółek a akcji po prawej stronie stoi co raz mniej do poziomów 1,2-1,5 pln. Wystarczy 150-200 k wrzucić na kupno i droga na 1 pln otwarta a dopiero powyżej 1,2 pln zaczną się wzrosty jak te w październiku 2021 gdy obroty były wielomilionowe i kurs zrobili 1,7 pln a jak tu wejdzie kapitał spekulacyjny to i 5 zł mogą zrobić. Na giełdę i NC wróci kapitał mocno w 2 połowie roku jak inflacja zacznie spadać oraz stopy % lokat w bankach i zacznie się hossa na rynku newconnect. Spółka taka jak INM będzie grana bo sama wartość budowy, aktywa i dotacja to 3 x tyle co obecny kurs. Wartość ksiegowa spółki urealni się w 4 kwartale po rozliczeniu projektów i budowy.https://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,30182203,nowoczesny-budynek-przy-gdanskiej-w-bydgoszczy-niemal-gotowy.htmlBudują swoje centrum innowacji i symulacji medycznych tzw. wirtualny szpital centrum szkoleniowe lekarzy i studentów z urzadzeniami do kardiochirurgia, neurochirurgia, anatomia, rehabilitacja, neorologia, kardiologia, rehabilitacja oraz wdrażany obecnie na uczelniach medycznych w Warszawie i Bydgoszczy projekcie TutorDerm. Budowa szpitala jest realizowana w samym centrum Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej.

Rynek medycyny VR wart miliardy dolarów i INVENTION idealnie wpisuje się w potrzeby rynku.https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-rozszerzona-rzeczywistosc-usprawni-prace-i-szkolenie-lekarzy,nId,6197416Aktywa jakie ma i będzie mieć spółka:
- wartość działki ok 6 mln
- wartość kosztów biurowca 35 mln a po wybudowaniu wzrośnie w ksiegach do ok 50 mln
- wartość urzadzen na kardiochirurgia, neurochirurgia, anatomia, rehabilitacja, kardiologia, neurologia licząc srednia po 3,5 mln dodacji (tyle co na TutorDerm) na każde też z dotacji to 21 mln
- dotacja da budowę która dopiero wpłynie to 16,3 mln
- rozliczenie tutorderm ok 3,5 mln pozostało do wypłaty na konto spółki
- wartośc pakietu 36 mln akcji Softblue na dzis wg kursu warte ok 10 mln zł ale wraz z rozwojem spółki SBE, wybudowaniu swojego CB+R z branży iOT, rozliczenie Innolot oraz rozpoczetych projektow w tym projektów IT bedzie rosło i to skokowo

tak wiec policzmy tylko to co powyżej to wychodzi ok 100 mln zł czyli 3 x tyle co obecna kapitalizacja. Wartosc księgowa będzie ok 50 gr. Średnia C/WK spółek z braży VR to min 5 czyli łatwo policzyć ile wzgledem innych powinien wynosić kurs INVENTIONMED 5 x 0,5 --> 2,5 pln wiec te min 1,5 pln to pikuś jakie tu już dawno być powinno.

Jak ukończą i rozliczą w tym roku projekty oraz zaczną mieć przychody to jaka może byc wtedy kapitalizacja i wycena kursu akcji ? Rynek już niedługo zacznie dyskontować wzrost wartości spółki. Koniec budowy CB+R to IV 2023 r., obecnie trwają prace wewnątrz i im bliżej końca budowy spodziewać się należy mocnych wzrostów. Tym bardziej, że w obrocie nie ma wiele akcji a na sprzedaży do poziomów 1,2-1,5 pln akcji co raz mniej a jak wejdzie popyt to i poziomy kilkuzłotowe możliwe.

Tutaj widać zdjecie budynku INVENTION MED "Na Gdańskiej" i wg. ustaleń koniec budowy to październik w tym roku.

Inventionmed zgłosił również do urzędu patentowego swoją strzykawkę będąca kompatybilną częścią Tutorderm, ktory mają do końca września ukończyć. To będzie jedna z lepszych inwestycji i stopa zwrotu w tym roku.


Strona 26/27 wpis patentowy

https://uprp.gov.pl/sites/default/files/bup/2023/Wynalazki%20i%20wzory%20u%C5%BCytkowe/05_18-22/20//bup20_2023.pdf
  • Uwaga na spółkę INVENTION ma duży potencjał-info Autor: ~info

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
UNIMOT 1,50% 108,20 2023-12-04 11:00:44
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.