Forum Giełda +Dodaj wątek

UniCredit na giełdzie w Mediolanie w górę; rząd obiecuje fundusze

Zgłoś do moderatora
UniCredit na giełdzie w Mediolanie w górę; rząd obiecuje fundusze

PAP
09.10.2008 11:20
Czytaj komentarze(0)
Zobacz na forum ({PostCount})

Akcje banku UniCredit drożeją w czwartek na giełdzie w Mediolanie o 7 proc., po zapowiedziach rządu, że zagwarantuje wystarczające środki, aby żaden włoski bank nie upadł - podają maklerzy.
Minister finansów Włoch Giulio Tremonti poinformował w czwartek podczas wystąpienia w Parlamencie, że rząd gwarantuje depozyty i może przekazać wystarczające fundusze, aby zapobiec bankructwu któregokolwiek z włoskich banków.

"Nie podajemy dokładnej sumy. Zrobimy to, co potrzeba" - powiedział Tremonti. Dodał, że depozyty nie są zagrożone. Włoski rząd wyklucza też możliwość upadku któregokolwiek z banków.

Akcje UniCredit zwyżkują o 17 centów, czyli 7 proc., do 2,62 euro.

Walory Banco Popolare SC rosną o 65,2 centów, czyli 7,4 proc., do 9,51 euro, najmocniej od prawie 5 miesięcy.


  • UniCredit na giełdzie w Mediolanie w górę; rząd obiecuje fundusze Autor: marcinl0

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
UNICREDIT -1,13% 35,00 2021-01-25 12:45:20
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.