Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,09 zł , zmiana od tamtej pory: 1 466,67%

To sprawozdanie finansowe zawiera elementarne błędy

Zgłoś do moderatora
Nie polecam podejmować żadnych decyzji na podstawie opublikowanego sprawozdania...

Po pierwsze, czy sporządzający sprawozdanie finansowe, księgowy, zarząd, zarządca, nie wiedzą, że już od 2018 roku sprawozdania finansowe sporządza się tylko i wyłącznie w formacie elektronicznym i podpisuje elektronicznie? Wynika to z art. 45 ust. 1f ustawy o rachunkowości. Tutaj widzimy skan sprawozdania papierowego, podpisanego ręcznie. To NIE JEST SPRAWOZDANIE FINANSOWE w myśl obowiązujących przepisów.

Do drugie, widzimy istotny spadek zobowiązań, a w rachunku przepływów pieniężnych nie mamy żadnych danych o spłacie tych zobowiązań. Ponadto, same przepływy działalności operacyjnej mi się nie podobają. Zmiana stanu zobowiązań nie uzgadnia się do bilansu. W pozycji "inne korekty" mamy aż 25 mln zł, gdzie z doświadczenia wiem, że jeżeli tak istotne kwoty są pokazywane w tej pozycji, to znaczy, że te przepływy są sporządzone błędnie. A badam sprawozdania finansowe, więc trochę mam rozeznania w temacie...

Biegły rewident będzie miał co robić badając sprawozdanie spółki. Do opublikowanych w piątek danych polecam podchodzić z dużym dystansem...
  • To sprawozdanie finansowe zawiera elementarne błędy Autor: ~Oblig

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FASTFIN -0,70% 1,41 2021-09-24 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.