Forum Giełda +Dodaj wątek

to po wzrostach

Zgłoś do moderatora
Już w przyszłym tygodniu będzie można zorientować się również w kondycji sektora spożywczego. W następny czwartek wyniki zaprezentuje Otmuchów, chwalony za przeprowadzaną restrukturyzację.

- Oczekujemy spadku przychodów o 4 proc. r/r oraz silnego spadku zysków r/r. Trzeba pamiętać, że wyniki rok temu w III kwartale były wyjątkowo dobre (najlepszy III kwartał w historii). Spadek przychodów będzie widoczny w segmencie śniadaniowym (podobnie jak we wcześniejszych kwartałach) oraz w segmencie słodyczy (po niezłych dynamikach w I i II kwartale). Według spółki widoczny jest negatywny wpływ strategii Biedronki polegający na zwiększeniu liczby dostawców, co ma wpłynąć na wzrost wzajemnej konkurencji. Zakładamy, że spółka pokaże poprawę marży brutto r/r, tak jak to było w ostatnich kwartałach (oczekujemy 22 proc. vs 21,2 proc. rok wcześniej). Na marże cały czas korzystnie wpływały spadające ceny surowców oraz wcześniejsze działania restrukturyzacyjne. W wynikach III kwartału nie powinny się pojawić istotne zdarzenia jednorazowe. - ocenia Millennium DM.
  • to po wzrostach Autor: ~dann

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
OTMUCHOW -1,82% 3,24 2021-06-17 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.