“Chodziło nam o stworzenie rozwiązania, które pozwoli na scentralizowanie informacji o ofercie produktowej zapisanej według jednolitego modelu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasi Product Managerowie będą mogli samodzielnie, bez znajomości struktury bazy i języka SQL, i na bieżąco przygotowywać interesujące ich analizy dotyczące aktualnej i historycznej oferty produktowej. ”
Ewa Zaleska Business Architecture Manager Bank Zachodni WBK
Siłę elastycznego modelu danych DataWalk poznaliśmy w pełni pod koniec wdrożenia. Zdecydowaliśmy się wtedy na włączenie do bazy dodatkowego zestawu danych, co wymagało importu tych danych i przebudowy modelu. Byliśmy w stanie zrobić to samodzielnie, i to w zaledwie 2 dni! “ ”
Michał Morzyk Administrator CBP Bank Zachodni WBK
Data realizacji projektu 2015 / 2016
A teraz mamy nowe wyzwania i specjaliści z Doliny Krzemowej realizują sporo większe projekty niz pojedynczy mały bank europejski. Nisza Pilabu i jego platformy zwanej Data Walk, inc. to zakres do 10 mln $.
INTERGOWANIE w parę dni to sukces dostrzegany w Stanach od dwu lat. Formalizowanie wielu dróg trwa w gąszczu formalności dużych firm, ale rok 2017 to rok Pilabu.
DataWalk zintegrował dane z kilku systemów bankowych i pozwolił na scentralizowanie informacji o ofercie produktowej Banku zachodniego WBK.
W ramach wdrożenia dane z systemów Banku Zachodniego WBK zostały zintegrowane w analitycznym repozytorium DataWalk. Pozwoliło to stworzyć Centralną Bazę Produktową. Korzyści • Scentralizowanie i ustrukturyzowanie według jednego modelu i jednej interpretacji rozproszonej informacji o produktach.
DataWalk pozwala: • szybko łączyć złożone, wielowymiarowe zbiory danych, w których rozproszone są informacje o komponentach produktów, • efektywnie analizować statusy i parametry produktów na przestrzeni czasu kontekstowo analizować pośrednio połączone dane i dostarczać pełen obraz produktowego portfolio, • testować hipotezy ad-hoc na intuicyjnym interfejsie –
sprawdzać jak zmiana jednego komponentu wpłynie na zmianę całego produktu, •
skrócić czas uruchomiania i modyfikacji środowiska analitycznego.