Sikorski zaszantażował Chińczyków otwarciem granicy pod warunkiem zaprzestania biało(RUSKICH) prowokacji. Pisałem wczoraj o tym, że dotychczas Chiny skutecznie reagowały w tej sprawie, co przynosiło skutek na kilka miesięcy. Jest to według mnie zaskakująco mocne postawienie sprawy. Jeżeli Chińczycy "ulegną" tej czarującej "prośbie", to będzie oznaczało, że bardzo im zależy na tej nitce. Zapewne ze względu na szybkość docierania towarów w porównaniu do frachtu morskiego. Jestem zaskoczony, że Sikorski to upublucznił. Oby nie przyniosło to odwrotnego skutku.
Jeżeli jednak przyniesie pozytywny, to sutener Batyr następca d..ila jest ze swoim pomaranczowym, niezrównoważonym kolegą zza oceanu skończony.
No i jak sie to ma do PKPC? Otóż przy pozytywnym obrocie sprawy to ( jak wspomniałem wczoraj) będą najbezpieczniejsze i najbardziej priorytetowe pociągi w Rosji.