Forum Giełda +Dodaj wątek

Rosną notowania Unicredit

Zgłoś do moderatora
Rosną notowania Unicredit po zakupie jego akcji przez Libijczyków
PAP
17.10.2008 12:42
Czytaj komentarze(0)
Zobacz na forum ({PostCount})
Notowanie Unicredit wzrosły w piątek, po tym jak grupa libijskich inwestorów, w tym bank centralny, wykupiła w nim znaczne udziały.

Libijski bank centralny, Libyan Investment Authority i Libyan Foreign Bank. nabyły akcje Unicredit i zwiększyły swoje pakiety do 4,23 proc.

Dyrektor generalny Unicredit Alessandro Profumo powiedział, że libijskie inwestycje, uzgodnione w czwartek wieczorem, potwierdzają dobrą kondycję banku, który w wyniku światowego kryzysu finansowego na początku tego miesiąca stracił jednorazowo ponad 23 proc. swojej wartości.
Czytaj poniżej
Reklama:

"To potwierdza, że są zainteresowani naszym bankiem, który uważają za bardzo dobry" - twierdzi Profumo.

W piątek na giełdzie w Mediolanie wstrzymano na pewien czas obrót akcjami Unicredit po 12 proc. wzroście ich wartości wywołanym informacją o zwiększeniu pakietu akcji banku przez Libijczyków.

Libijczycy poinformowali też, że planują przyłączyć się do podwyższenia kapitału włoskiego banku poprzez wykup walorów w wartości 500 mln euro.
  • Rosną notowania Unicredit Autor: ~dejavu.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
UNICREDIT -0,13% 35,26 2021-01-27 14:55:26
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.