Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  27,90 zł , zmiana od tamtej pory: -12,90%

Rekordowy ponad 1 mld zł sprzedaży Grupy Sanok Rubber

Zgłoś do moderatora
Grupa Sanok Rubber, notowany na GPW wytwórca elementów gumowych, pierwszy raz w historii przekroczyła próg 1 mld PLN rocznych przychodów. Pozwoliło to w środowisku rosnących kosztów na wypracowanie w 2018 roku ponad 126 mln PLN skonsolidowanego wyniku EBITDA oraz blisko 65 mln PLN skonsolidowanego zysku netto. W samym czwartym kwartale przy przychodach blisko 260 mln PLN (+6% rdr) Grupa Sanok Rubber zanotowała 25,4 mln PLN wyniku EBITDA (+24% rdr).

- Wygenerowaliśmy solidne wyniki finansowe, pozwalające na realizację inwestycji rozwojowych i kontynuację ekspansji globalnej. Czynniki zewnętrzne, w tym surowce i rynek pracy, w istotny sposób nadal wywierały presję na marże. Tym bardziej cieszą nas efekty wewnętrznych procesów restrukturyzacyjnych i optymalizacyjnych, które były już widoczne w wynikach czwartego kwartału - komentuje Piotr Szamburski, Prezes Zarządu Sanok Rubber Company S.A.

link 
  • Rekordowy ponad 1 mld zł sprzedaży Grupy Sanok Rubber Autor: jan_malas

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SANOK -6,54% 24,30 2021-09-20 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.