Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  55,80 zł , zmiana od tamtej pory: 43,01%

Re: Wyniki IQ

Zgłoś do moderatora
Czytałam trochę na temat złożenia zawiadomienia. Moje sugestie poniżej.Nie należy pisać epitetów, wyzwisk i z góry wyrokować, że doszło do przestępstwa. Ktoś mógłby się poczuć urażony i jeszcze wytoczy Wam proces.Moim zdaniem złożone pismo powinno mieć tytuł: "Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa"Każdy obywatel ma prawo poprosić prokuraturę o weryfikację, czy doszło do przestępstwa. Wołanie o sprawiedliwość nie powinno wiązać się z konsekwencjami. Jeżeli piszemy o "możliwości popełnienia przestępstwa"Prokuratura może sprawę umorzyć lub nadać jej bieg. Wszystko zależy od prokuratora. Jeżeli sprawa zostanie umorzona to tracimy tylko czas i pieniądze na znaczek pocztowy.W piśmie na przykład można wpisać, że działania zarządu i Rady Nadzorczej spółki Elzab SA mogły narazić spółkę na straty. Podjęto bowiem decyzję o zakupie udziałów w spółkach powiązanych z Comp SA a zwłaszcza w spółce Comp Centrum Innowacji Sp. z o.o. za kwotę 59 mln zł.Ponadto Elzab udzielił pożyczek spółce JNJ Limited z Dubaju w Kwocie 2,9 mln Euro.Inwestycje kapitałowe i udzielanie pożyczek to nie jest podstawowa działalność spółki Elzab. Zarząd i RN mogły zatem przekroczyć swoje uprawnienia. Możliwe, że doszło do niekorzystnego rozporządzenia cudzym mieniem.W zawiadomieniu nie wolno wyrokować. To prokuratura/Policja będą rozstrzygać, czy doszło do przestępstwa. Jeżeli uznają, że ktoś popełnił czyn karalny to skierują sprawę do sądu. Wyrok wyda sąd. Możemy mieć inne zdanie ale zawsze to sąd decyduje, czy doszło do przestępstwa.A i najważniejsze. Warto dopisać, że prosimy o naprawienie szkody. To bardzo ważne. To prawdopodobnie umożliwi uzyskanie odszkodowania bez kosztownego i czasochłonnego procesu cywilnego. Jeżeli jednak doszło do przestępstwa i sąd wyda taki wyrok to powinien od razu zobowiązać skazanych do naprawienia wyrządzonej szkody.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
COMP 0,50% 79,80 2024-02-22 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.