Przychody QoQ spadły o 7%, bo zmianie uległ mix, Polska miała udział 42% vs. 66% rok temu, mimo osłabienia PLN o 5%, eksport nie dał rady pokryć deficytu sprzedaży w Polsce, ale to może równie dobrze wynikać z sezonowości biznesu. Z drugiej strony masz wzrost EBITDA o 19% QoQ i 4.5% YoY. Dobrze byłoby wiedzieć jaki jest wzrost LfL bez elementów M&A (konsolidacja wyników przejętych spółek) oraz jaka jest rentowność Polski i innych regionów (nie podają tego w raporcie). Ogólnie uważam, że jest ok, maleje lewar (ND/EBITDA LTM 1.1x), Spółka ma 125m w gotówce, pewnie trzymają na rozliczenie zakupu Gorenje. Jak to sfinalizują EBITDA wystrzeli. Dodatkowo przy tej skali inwestycji widać, że jest dyscyplina kosztowa (fundusz PE trzyma rękę na pulsie). Co do kursu, ostatnia zwałka jest przy mizernych obrotach, Norwegowie siedzą na papierze i mimo, że ich MinFin potrzebuje kasy, aby łatać deficyt budżetowy, to akcje ELE nie będą sprzedawane, bo to jest śmiesznie mały pakiet ze zbyt dużym potencjałem, którego sprzedaż materialnie nie poprawi ich potrzeb gotówkowych. Cierpliwość to jedyne co nam zostaje. Tak zdrowych fundamentalnie spółek na GPW trzeba szukać ze świecą.