Zadłużeniem niech się martwią wierzyciele. To jest spółka koniunkturalna i nie ma się co dziwić obecnej sytuacji.
Wystarczy delikatne odbicie w gospodarce żeby COG zaczął generować dobre wyniki. Poza tym, jak na razie cały czas spółka wywiązuje się z płatności odsetkowych więc nie ma o czym mówić. Inna sprawa że wierzyciele zawsze mogą próbować sprzedać posiadane obligacje z odpowiednim dyskontem a to bardzo dobra okazja dla COG na ich odkupienie.
Co do zasady 30% obligacji już zostało wykupionych. Jeżeli nie stać spółki to z pewnością Sztuczkowski może wykupić kolejne obligacje.
Wykup obligacji z dyskontem jest dla spółki podwójnie opłacalny. Zmniejsza płatność odsetkową a dyskonto jest dodatkowym zyskiem dla spółki. Byle tylko znaleźli się chętni do sprzedaży to COG z pewnością skorzysta.
Co do refinansowania zadłużenia to przy obecnym poziomie stóp procentowych i perspektywach ich obniżania, spóła ma szansę na pozyskanie środków po podobnym koszcie jak obligacje tyle że denominowane w PLN.