Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: Wow - coś się kroi

Zgłoś do moderatora
Ze względu na Twoje niekulturalne wyrażenia nie powinien Ci w ogóle odpowiadać. Mimo to wykażę się niezwykłą dobrocią, jako człowiek bardzo wykształcony i kulturalny, i wytłumaczę Ci kilka rzeczy.

Po pierwsze nigdzie nie napisałem, że duże wzrosty przyjdą w krótkim czasie, bo to nie jest ten typ spółki. Tutaj należy inwestować długoterminowo.

Co do tego, że cena uporczywie trzyma się trochę powyżej 13 zł, mimo rewelacyjnych wyników za IV kwartał 2008 i I kwartał 2009, bardzo długo sam się dziwiłem. Wczoraj wszystko się wyjaśniło.

Czy uważasz, że przez czysty przypadek na kilka dni przed zapisami na akcje serii E główni akcjonariusze zgodnie sprzedają akcje reprezentujące prawie 18% kapitału zakładowego spółki po cenie 13 zł, a wczoraj cena emisyjna akcji nowej serii też została ustalona na 13 zł?

Jeśli uważnie obserwowałeś sesję z 18 maja, po ogłoszeniu wyników za I kwartał, to zwróciłeś uwagę na bardzo duże obroty i wyraźne zainteresowanie papierem - zwłaszcza na początku sesji. Mimo to "ktoś" wywalał ogromne ilości akcji, tylko po to, aby nie doprowadzić do dużych wzrostów. Również w ostatnich dniach obroty na tej spółce są znacznie wyższe niż w poprzednich miesiącach. Mimo to "ktoś" uparcie ustawia do sprzedaży duże pakiety, uniemożliwiając wzrost kursu.

Te wszystkie informacje prowadzą do pewnego logicznego wniosku, że nie jest jeszcze obecnie, przed zakończeniem zapisów na akcje, w interesie głównych akcjonariuszy duży wzrost cen. Dlaczego? Ano dlatego, żeby jak najtaniej skupić prawa poboru. To leży zarówno w interesie głównych akcjonariuszy, jak i podmiotu, który zakupił 1.000.000 akcji. Skupując prawa poboru zapewnią powodzenie emisji, a zarobią na tym dobrze po tym jak obejmą nowe akcje po cenie 13 zł, a kurs znacznie wzrośnie w momencie, gdy zostanie zaprzestane dołowanie kursu.

Podsumowując, do czasu zakończenie emisji nie spowiewam się większych wzrostów (mały wzrost możliwy przed samym końcem zapisów). Eksplozja kursu może nastąpić, jeżeli wyniki za II kwartał będą znacznie lepsze od tych za II kwartał 2008.

Jeżeli chodzi to 95% akcji które posiadam kupiłem w przedziale 13 zł - 18 zł i mogę powiedzieć, że tylko dokupuję. Na wzrosty spokojnie czekam. Nie śpieszy mi się. Mam bardzo dobrą pensję w pracy, z której w każdym miesiącu mogę parę tysięcy przeznaczyć na dokupienie akcji EMC.

Pozdrawiam

Krzysio

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
EMCINSMED 0,00% 12,00 2021-10-19 16:09:19
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.