Wartość nominalna nie ma dla Ciebie żadnego znaczenia.
Ważne jest że za 1 PP przysługuje Ci 2 akcje za które masz zapłacić 1 zł za każdą.
jak masz 1000 akcji to dostaniesz 1000 PP -- wpłacasz 2000zł i masz 2000 nowych akcji.( razem z tymi co miałeś 3000 )
A jak nie masz kasy na nowe akcje to sprzedasz PP i nic nie musisz płacić.
Ważne żebyś nie został z tymi PP aż do wygaśnięcia bo wtedy nic za nie nie dostaniesz.