Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,58 zł , zmiana od tamtej pory: -12,50%
Nie rozumiem, jak WZ ma wyjaśnić niski kurs akcji w porównaniu do wyników.
WZ (a raczej Zarząd/RN) mogą co najwyzej się tłumaczyć, dlaczego wyniki są takie a nie inne i co robią by było lepiej.
Natomiast dlaczego akcje są wyceniane tak a nie inaczej...
Na jednej spólce w bodajże grudniiu kurs wzrósł z kilku zł do kilkuset (na New Connect) i Zarząd/RN wydała oświadczenie , że nie maja pojęcia dlaczego kurs tak szybuje i nie widzą uzasadnienia. Jako, że poza działaniem spółdzielni jakiejś zapewne nie było żadnego uzsadanienia kurs z setek zł szybko spadł do kilkunastu zł.
Na BAH co najwyżej zarząd/RN powie, że nie bardzo wie, dlaczego lepsza sytuacja (ich zdaniem) jest przez rynek oceniana gorzej niż np. w sierpniu.
Zatem o ile pytania do Zarządu moga mieć sens i można oczekiwać róznych odpowiedzi - i sporo sensownych można zadać - to na pewno pytanie o przyczynę, dlaczego kurs jest taki a nie inny pozostanei bez odpowiedzi. Prędzej można zadać pytanie, czy majajakąkolwiek wiedzę, że jakiś akcjonariusz znaczny sprzedaje spore pakiety (jeśli takim akcjonariuszem jest ktoś z Zarządu lub RN lub osób związanych to chyba musieliby na to odpowiedzieć). I dopiero , jesli ktoś z nich sprzedaje - zapytać dlaczego, skoro jest tak pięknie.
Ale łatwo to napisać, trudniej zrealizować a wyegzekwować odpowiedzi.....
Jedno pewne - Zarząd jako Zarząd za kurs nie odpowiada. Odpowiada za wyniki i , do pewnego stopnia, ze wysokość dywidend - ale akurat w BAH pytania o dywidendy, w co najmniej tym i następnym roku (jak i nie przez następne 1-3 lata), są całkowicie bezsensowne.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BAHOLDING -0,40% 0,50 2023-02-03 16:25:12
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.