Witam
Dziękuję za odpowiedź jednak dalej mam pewną niejasność.
Wyczytałem że żeby uzyskać nip UE trzeba być vatowcem otóż ja nie jestem.
Znalazłem też artykuł że będąc na ryczałcie można być vatowcem - i tego właśnie nie rozumiem...w jaki sposób się rozliczać będąc ryczałtowcem i jednocześnie na vacie...będąc na ryczałcie wpłaca się co miesiąc podatek na podstawie wykazanego przychodu w księdze ewidencyjnej wg odpowiednich stop procentowych i na oniec roku sporządza PIT28...co trzeba robić dodatkowo będąc jeszcze na vacie? Co trzeba zrobić żeby będąc ryczałtowcem zostać też vatowcem w ciągu aktualnego roku - czy jest taka możliwość?
Bardzo by mi się przydał NIP europejski jednakże nie wiem czy wyrabianie jego nie przysporzy mi dodatkowych kosztów w firmie?
Pozdrawiam