Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  173,00 zł , zmiana od tamtej pory: 8,64%

Re: tutaj trzeba trochę cierpliwości, najciekawsza spółka biotechowa

Dnia 2021-04-23 o godz. 11:18 ~gpv napisał(a):
> Oczywiście na wszystko musi przyjść czas ale myśle że Captor dostarczy inwestorom wielu fajnych informacji, bo w tej branży umowy partneringowe są zawierane już na etapie badań przedklinicznych. TO cechuje najbardziej nowoczesne rozwiązania w świecie biotechnologii.
> Spółki o mniej atrakcyjnych i starszych technologiach podpisują deale po w trakcie badaniach klinicznych jak OAT lub RYV po pierwszej weryfikacji.

Co ty za bzdury opowiadasz, człowieku? To jest naganianie najwyższych lotów, stosujące chwyty najwyższej jakości. Jednak apeluję do inwestorów: nie dajcie się na to nabrać.

O co chodzi? O sformułowanie: "w tej branży umowy partneringowe są zawierane już na etapie badań przedklinicznych. TO cechuje najbardziej nowoczesne rozwiązania w świecie biotechnologii. Spółki o mniej atrakcyjnych i starszych technologiach podpisują deale po w trakcie badaniach klinicznych"

Był kiedyś taki facet, który chodził na żebry z kartką "Nie dostałem renty, która należy się ofiarom wypadków górnicznych". Był tak bezczelny w wyłudzaniu pieniędzy, że w końcu ktoś go pozwał za to wyciąganie kasy. Sąd go jednak nie skazał, bo w zasadzie nie powiedział nieprawdy. Nie dostał renty, bo wcale mu się nie należała, bo wcale nie był ofiarą wypadku górniczego. A kartkę było mu wolno trzymać z dowolnym napisem, bo wolność słowa jest i koniec. Parę innych chwytów też stosował w ten deseń i się bogacił.

I tu jest takie sformułowanie w ten deseń. "Umowy partneringowe są zawierane już na etapie badań przedklinicznych"? A kto tak powiedział i kto to zagwarantuje? Może raz się zdarzyło, bo była bardzo obiecująca cząsteczka i to jest nowość, a wielki koncern koniecznie chciał mieć ekspozycję na tę nową technologię - tylko po to, żeby mieć, ale kolejne firmy z tą nową technologią tej premii nowości nie dostaną.

"TO cechuje najbardziej nowoczesne rozwiązania w świecie biotechnologii". Ale co? Trafiło się raz ślepej kurze ziarnko kiedyś, bo kiedyś ktoś podpisałe umowę na etapie badań przedklinicznych i na tej podstawie jest wycena kilkuset milionów złotych? To jest tak niedorzeczne, że aż boli. A wiarę w spółkę pokazali prezesi Captora, którzy się skeszowali. Ale wiadomo - głupcy w funduszach płacą, to trzeba brać. Na takie rzeczy trzeba zwracać uwagę - to co się dzieje w TEJ spółce, a nie to, co się dzieje w INNEJ spółce, w ZUPEŁNIE innej sytuacji, bo efektywnie w takiej fazie, w jakiej Captor będzie za ok. 3 lata.

> ta spółka realnie ma możliwość być w gronie globalnych liderów.
> OAT fajne, Ryvu fajne, ale to nie są jak to się elegancko mówi 'cuting edge' technologie.
Nie bzdurz dalej. Tutaj wmawiasz, że Captor ma technologię 'cuting edge', czyli najbardziej nowoczesną, ale co z tego? To zarówno szansa, jak i wielkie ryzyko, ponieważ działanie tej technologii w leczeniu potwierdziła zaledwie jedna czy dwie prace naukowe. I nic tam nie mogło być o długotrwałych skutkach ubocznych. Dowody na działanie są więc nikłe i oni sami nie byli pewni, że to będzie działać. Wystarczy obejrzeć jedną z prezentacji przed debiutem Captora - nie podam tutaj teraz linka, ale jest tam gdzieś taka.

Dalej wmawiasz, że OAT i Ryvu nie mają takich nowoczesnych technologii. To jak porównywać jabłka i pomarańcze - które smaczniejsze?.
OAT to już w ogóle na razie co innego - cząsteczka OATD1 ma leczyć zwłóknienie płuc.
W przypadku Ryvu, a w szczególności Pure to się całkowicie mylisz. One też wymyślają leki, które mają być całkowitą nowością. Nie na darmo Pure podjęło właśnie współpracę z firmą zajmującą się przeciwciałami, co ma ich pchnąć w badaniach na nowe, wyższe i nowocześniejsze poziomy.
Najbardziej "starą" technologią posługuje się Mabion, bo ma on wyprodukować przeciwciało, które już od wielu lat jest obecne na rynku, a Mabion ma zrobić tylko jego generyczną kopię.
Tak więc można sobie tak gadać ogólnikowo, ale trzeba trochę się wgłębić w szczegóły, zanim zacznie się rzucać takie "oskarżenia" na inne spółki w celu wybielenia własnej spółki.

Poza tym Captor - co to za spółka, która nie ma na swojej stronie przedstawionego pipeline'u?
Trzeba się tam dopiero dokopać do punktu pod tytułem Pipeline, ale w tym punkcie nic nie ma. Niezłe, nawet w tym punkcie, w którym powinno coś być, to nic nie ma.
Ba, nawet ich strona o nich świadczy - to jest strona spółki o kapitalizacji 500 mln zł?
Przecież to jest żenada. Całkowite lekceważenie inwestorów indywidualnych i potencjalnych partnerów. A przecież jak cię widzą, tak cię piszą. Co odpowiedzą na taki zarzut? Że oni wszystkie umowe partneringowe załatwiają za pomocą własnych znajomości? Jak można tolerować takie bajery i się na to nabierać? Parę spółek już przerobiłem, które tak się zachowywały i olewały takie podstawowe rzeczy - AQT był ostatnią z nich. Ja oczywiście nie straciłem, bo przy pierwszym najmniejszym zwiastunie olewania inwestorów wyszedłem. Cała reszta ulicy wtopiła.

Więc ja się pytam - kiedy Captor zostanie poddany drobiazgowej ocenie przez rynek na podstawie faktów, a nie na podstawie marketingowej ściemy?

No i jeszcze te twoje "trzeba trochę cierpliwości". Ja raczej bym się nastawiał na 2 lata minimum (a to jest minimum minimów), a najpewniej 5 lat, bo jak pisałem - tylko pierwsza spółka podpisała sobie umowę w fazie badań przedklinicznych. Ja wiem, że oni by chcieli tak samo i takie mają urojenia, ale to jest nierealne. I to jest te twoje trochę...

Oczywiście spółka może dać zarobić, ale będzie jak zawsze: jak spadnie do dna, to można kupić i wtedy wzrośnie do tej kapitalizacji, którą teraz ma. Oczywiście trzeba wyczuć ten moment, kiedy jest dno i to może być problem.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CAPTORTX 1,32% 187,94 2021-06-18 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.