Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,64 zł , zmiana od tamtej pory: -70,60%

Re: Stanęła lokomotywa

Zgłoś do moderatora
Lista błędów, przespanych lub zmarnowanych okazji przez zarząd Capitala jest stąd do Rzymu - istotne syficzne pozycje przetrzymywali zdecydowanie za długo licząc, że im się uda je naprawić by w końcu dnia je sprzedać za grosze (np. eCard), a najlepsze pozycje sprzedawali zdecydowanie za wcześnie zadowalając się śmiesznym zyskiem (słynny case Livechat, który im się będzie śnił do końca życia).
Chłopaki są ambitni i zechcą jeszcze udowodnić sobie i nam, że potrafią inwestować większe sumy, więcej - mają już poustawiane rynkowe wynagrodzenia na poziomie TFI, więc większe aktywa równa się da nich szansa na większe wynagrodzenia, a istotny skup akcji przez Capitala byłby podatkowo bez sensu - musieliby najpierw umorzyć certyfikaty FIZANu, co wiązałoby się z podwójnym opodatkowaniem kasy (najpierw 19% zapłaci Capital, a później kolejne 19% od skupu akcji zapłacą inwestorzy).
Wniosek - należy trzymać kciuki by historia się nie powtórzyła, bo po 9 latach hossy jest spore ryzyko, że kupią jakieś kosmicznie wycenione start-up'y z branży nowych technologii, z których większość nie przetrwa.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CAPITAL 0,00% 1,07 2023-03-27 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.