Cóż, a u mnie na wsi to jest tak, że... ehh. Bratku, fajnie, że pracujesz w korpo ale otwórz głowę. Twoje korpo to nie cały świat. W tej growth-corpo jest inaczej. Budżet jest nieplanowalny. Zwroty (skuteczność) z marketingu również są zmienne. Decyzje w tej kwestii podejmowane są proaktywnie, w oparciu o zarzadzanie operacyjne a nie strategiczne. Bardzo się cieszę, że XTB w przeciwieństwie do Ciebie to rozumie. Zatem bardzo możliwe, że zysk nie będzie większy niż w 4q '23. Z kolei wydatki na marketing będą wyższe niż w 4q '24. A będą, bo się rozwijamy. Spółka growth więc oceniaj przychody i wzrost bazy a nie zysk. Nawet przy zysku 0 mln z ostatnich 5 lat spółka kosztowałaby niewiele mniej. Pozdrawiam cieplutko!