Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,62 zł , zmiana od tamtej pory: -29,01%

Re: Re:Przytulili 4.224.612 zł ze sprzedazy Bioplanet.Zobaczymy jak je w

Zgłoś do moderatora
Niestety te dwie firmy trochę się różnią.
Bio Planet było rentowne, ale dziwnym trafem jak istotnie zwiększa przychody to wyparowywuja zyski.
Przy 86 mln przychodów - 2015 mieli 2 mln zysku netto. Przy 200 winni mieć min. 10 mln, a przychody rosną do ponad 200 mln - maja ponad 60 mln marży i robią ledwo 5 mln i kolejny rok już 3,6, a w tym nie wiem czy zakończą na plusie, mimo 1Q pozytywnego - ale inflacja, zakupy droższe produktów oraz rosnące koszty, działalność finansowana kredytem, to będzie ich dobijać.
Jednak 2020 gdzie zysk był rekordowy, napawał na pozytywne spojrzenie w 2021. Przejście na główny parkiet. Niewątpliwe są to sukcesy Zarządu. Nie dziwę się mpost, że jego optyka się zmienia. I optyka każdego inwestora winna się zmieniać, jak widzi, że sytuacja w spółkach się zmienia, że nie radzą sobie Zarządy, że spółki mają stagnacje, że nie rosną zyski - a spadają. Tylko krowa nie zmienia zdania!!!

Po to są też te fora, by wymieniać się opiniami, by mówić jak jest - jest dobrze lub widzimy pozytywu - dzielimy się tym - jak widzimy zagrożenia - to też o tym mówimy głośno.

A OFZ - no co tu może zdarzyć się pozytywnego? Jak można wierzyć w tą spółkę? Jak Pan Chłoń przez kilkanaście lat ma tylko straty i traci kapitał? Co nagle odkryje złoty graal?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ORGANIC 0,00% 1,86 2023-01-12 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.