Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  15,70 zł , zmiana od tamtej pory: -48,03%
Ta spółka zrobi w tym roku pewnie ok 22M PLN (6,7 w IQ z czego 300k one-off czyli 6,4 zysku powtarzalnego; II i IIIQ po 7M PLN zysku powtarzalnego przy założeniu podobnych wzrostów sprzedaży i stopnia dźwigni op - prezes powiedział że wzrost się utrzyma min do końca roku; no i IV Q zawsze taki sam czyli ok 1,5M). Z ceny należy zdjąć 80gr dywidendy i wychodzi P/E=4 za spółkę której CAGR dla zysku netto wynosi ponad 11% licząc od 2017 i nic nie wskazuje aby miał się zmniejszyć a wręcz przeciwnie .
W kontekście tego co napisałem powyżej, ciekawi mnie jakie są powody sprzedawania spółki wzrostowej i w taki sposób wycenionej i jakie alternatywy inwestycyjne rzeczeni sprzedawcy mają.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DELKO -2,60% 6,74 2026-01-29 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.