Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,88 zł , zmiana od tamtej pory: 117,55%

Re: perełka dla value investora?

Zgłoś do moderatora
Ma duży book value i bardzo niskie C/WK, bo zarząd prowadzi kiepską politykę sprzedażową i fatalną informacyjną. Co kwartał oglądamy jedynie kolejne wyniki finansowe, z których możemy jedynie wyciągać częściowe wnioski na temat wyników w kolejnych okresach.

W dobrym okresie dla deweloperki po sprzedaży inwestycji Winnica zarząd postanowił sprzedawać przez jakiś czas wyłącznie domki na wsi w Nadarzynie, zamiast wziąć finansowanie pod kolejne duże inwestycje i szybko osiągnąć porównywalne zyski np. do IV kwartału 2017. Przez to w ostatnich okresach uwzględniając koszty stałe wychodzą średnio mniej więcej na zero zamiast zarabiać, i tak pozostanie jeszcze przez jakiś czas.

Czy tu jest ukryta wartość? Tak, jest, ale żeby wycena rynkowa wzrosła, musi być albo wzrost, czyli zysk, albo przepływy gotówkowe do akcjonariuszy. Uważam, że jeśli spółka ma stać w miejscu, to lepszym rozwiązaniem byłyby dezinwestycje, sprzedaż przynajmniej części majątku i wypłacenie akcjonariuszom dywidendy. Jednak drobni akcjonariusze nie mają siły przebicia, więc zarząd ma ich gdzieś i z zadowoleniem wypłaca sobie wysokie pensje.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TRITON 3,28% 4,09 2021-04-16 15:12:49
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.