Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  15,05 zł , zmiana od tamtej pory: 70,76%

Re: OKTAWAVE na GPW

Zgłoś do moderatora
IDC: Rynek chmury publicznej będzie rósł w Polsce 18,6% średniorocznie do 2019r.ISBnews - Biznes
7 Lut 2017, 12:49

Warszawa, 07.02.2017 (ISBnews) - Polski rynek chmury publicznej będzie rósł średniorocznie o 18,6% do 2019 roku, prognozuje firma analityczna IDC. W 2017 r. wartość tego rynku powinna przekroczyć 200 mln USD wobec 160 mln USD w ub.r."Szacujemy, że do 2019 roku polski rynek chmury publicznej będzie rósł średnio 5 razy szybciej niż rynek tradycyjnych usług IT, co oznacza że nie odstajemy pod względem inwestycji w cloud computing od światowej średniej. Średnie tempo inwestycji w chmurę do 2019 globalnie wyniesie 21,5%, gdy tymczasem w Polsce sięgnie on 18,6%" - powiedziała Ewa Zborowska z IDC podczas konferencji prasowej.Struktura wydatków na usługi chmurowe świadczy że polski rynek upodabnia się pod względem inwestycji do rynków zachodnich. SaaS stanowi w Polsce największą część rynku chmury publicznej (66,8%), bardzo podobnie jak na świecie. Usługi IaaS odpowiadają w Polsce za 23,1% rynku. Najmniejszą część chmury obliczeniowej stanowi PaaS (10,1%). IDC ocenia, że udział tych usług będzie rósł kosztem IaaS. W efekcie polski rynek będzie podążał drogą rozwoju globalnego rynku chmury publicznej

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FABRITY -2,28% 25,70 2025-10-17 16:48:30
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.