Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  28,50 zł , zmiana od tamtej pory: -42,81%

Re: Obawiam się

Zgłoś do moderatora
Obecną wycenę UNL przy konserwatywnym C/Z 20 uzasadnia zysk na poziomie 1,8 mln w całym 2021 roku. Po dwóch pierwszych kwartałach - przychodowo opartych jedynie na grze Roki (a ta miała peak 255, a recenzji na Steam ma po roku sprzedaży 1264) - mamy póki co 47 k straty, przy 656 k przychodach. Natomiast trzeci kwartał zmienia już wszystko. W trzecim kwartale spodziewam się bowiem przychodów ze sprzedaży Roki na poziomie ok. 0,5 mln zł, Eldest Souls na poziomie 2 mln (1,54 mln było już 18 sierpnia 2021), oraz minimum 2 mln za Tails of Iron. Tak więc wg mnie za sam trzeci kwartał możemy się spodziewać przychodu na poziomie 4,5 mln zł. Wprawdzie od tego należy odjąć koszty sprzedaży, koszty Zarządu (ok. 50 k), a także spłatę raty pożyczki na rzecz CiG, ale wiele wskazuje na to, że już po wynikach trzeciego kwartału wykazany zysk będzie uzasadniać kapitalizację zauważalnie wyższą niż obecnie. A przecież do tego dochodzi jeszcze cały czwarty kwartał, w trakcie którego będą sprzedawane aż trzy tytuły (w tym w okresie Halloween Sale i Christmas Day), dojdą zapewne konkrety dotyczące Horae i ogłoszony zostanie nowa gra od Odd Bug Studios (najpewniej Tails of Iron 2). Pytanie tylko kiedy rynek to zauważy.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
UNILABGAM 1,88% 16,30 2023-06-07 09:30:35
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.