Zwyczajne Walne Zgromadzenie Bowimu zdecyduje 6 czerwca o wypłaceniu w formie dywidendy z zysku netto za 2021 rok blisko 43 mln zł, czyli 2,52 zł na akcję - podała spółka w projektach uchwał na WZ.
Pozostała część ubiegłorocznego zysku, czyli 90 mln zł ma trafić na zwiększenie kapitału zapasowego spółki.
Proponowanym dniem dywidendy jest 17 czerwca, a jej wypłaty 28 czerwca 2022 roku.