Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  12,60 zł , zmiana od tamtej pory: 63,89%

Re: Nowy akcjonariusz

Zgłoś do moderatora
moim zdaniem trochę problematyczne jest miejsce dla ofe,tfi w rn spółek strategicznych takich jak Orlen/Energa czy im podobnych,na Orlenie jest taki wniosek od trzech ofe,w czerwcu na wza chyba NN chciało mieć swojego człowieka w RN Orlenu ale sp się nie zgodził,zobaczymy jak będzie teraz,ale oprócz kwesti bezpieczeństwa energetycznego kraju bo miejsce w RN to dostęp do tajemnic przedsiębiorstwa to również wcześniejszy dostęp do planów,zamiarów biznesowych,czyli kolejna przewaga nad pozostałym akcjonariatem danej spółki.
Odnośnie nowego TFI w akcjonariacie,uważam,że akcjonariusz instytucjonalny nie wchodzi kapitałowo w niepłynną spółkę bez wiedzy -co dalej z Energą?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA 1,48% 20,60 2026-01-28 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.