Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,35 zł , zmiana od tamtej pory: -50,21%

Re: Na moje oko

Zgłoś do moderatora
Monetia rozszerza działalność o sprzedaż produktów finansowych
2014-12-09, 11:21
Monetia, spółka portfelowa Capital Partners Investment I FIZ, rozpoczyna dystrybucję produktów finansowych dla firm i klientów indywidualnych. Obok międzynarodowych przekazów pieniężnych, outsourcingu kasowego i fulfillmentu, mają one zapewnić spółce dalszy rozwój i wzrost udziału w rynku gotówkowym do ok. 20 proc.
Monetia, największa krajowa agencja płatnicza, w ramach współpracy z Fines i kilkoma bankami, rozpoczyna sprzedaż kredytów gotówkowych i pożyczek dla przedsiębiorców oraz osób indywidualnych. Osoby zainteresowane pożyczką mogą wybierać najlepsze dla siebie opcje. - W oparciu o tzw. multiwniosek, mamy możliwość szybkiego zweryfikowania informacji o osobie ubiegającej się o pożyczkę jednocześnie w wielu instytucjach finansowych. W odpowiedzi w parę chwil dostajemy kilka propozycji dostosowanych konkretnie do możliwości danej osoby - tłumaczy Wojciech Jóźwiak, prezes Monetii - Dzięki temu klient może dokonać przemyślanego i najkorzystniejszego wyboru. Może zdecydować od razu i otrzymać pieniądze w ciągu kilku minut, albo zastanowić się spokojnie w domu. Ma na to kilka dni. Jeśli potrzebuje pomocy, może też skorzystać z doradztwa naszych pracowników. Pożyczka wypłacana jest w takiej formie, jaką wybierze klient - gotówką w placówce Monetii, albo przelewem na wskazany rachunek bankowy.
Rozszerzenie oferty o produkty finansowe Monetia poprzedziła kilku miesięcznym pilotażem. -Wykorzystaliśmy go na dokładniejsze poznanie oczekiwań naszych klientów i ich skłonności do korzystania z tego typu produktów. Istotne też było odpowiednie przygotowanie pracowników, zwłaszcza w zakresie doradztwa.- wyjaśnia Wojciech Jóźwiak. - Wnioski z pilotażu okazały się satysfakcjonujące, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kredytów i pożyczek do naszej stałej oferty.
Dywersyfikacja źródeł przychodów ma przynieść spółce nie tylko wzrost udziału w rynku, ale także zapewnić możliwości dalszego dynamicznego rozwoju. W ciągu kilku najbliższych lat Monetia będzie rozwijać ofertę inną niż dotychczasowa obsługa kasowa. Za 3 lata sprzedaż nowych produktów i usług będzie generować 50% przychodów Monetii, a docelowo 70%.
Rozszerzenie i dywersyfikacja oferty Monetii to także nowe potencjalne źródło zarobku dla franczyzobiorców. Agencja stworzyła im taką możliwość i wspiera w zakresie kompetencyjnym, jednak ostateczna decyzja o oferowaniu pożyczek i kredytów należy do partnera spółki. - Nowe produkty są dostępne we wszystkich placówkach własnych Monetii i już w dużej części placówek agencyjnych.- dodaje prezes Monetii.- Staramy się, by współpraca z nami była dla naszych partnerów jak najbardziej atrakcyjna. Nowe produkty otwierają i przed nami i przed nimi drzwi do dynamicznie rozwijającego się rynku i dodatkowych przychodów.
W tym roku Polacy pożyczyli w firmach pożyczkowych 4 mld zł. To o połowę więcej niż rok wcześniej: 2,7 mld zł. Już około 4% gospodarstw domowych korzysta z szybkich pożyczek. Zazwyczaj Polacy pożyczają jednorazowo średnio 1300 zł, przez Internet mniej, bo 600 zł. Ten segment rynku nadal będzie rozwijać się dynamicznie, ponieważ w porównaniu z instytucjami finansowymi jest bardziej elastyczny i liberalny. Z drugiej strony prowadzone są intensywne prace, by zwiększyć bezpieczeństwo osób korzystających z takich produktów i wiarygodność firm, które je oferują. To powinno zachęcić w przyszłości kolejne grupy klientów do korzystania z szybkich form zdobywania pieniędzy na niezaplanowane wydatki.
Równolegle do rozwoju oferty, zarząd Monetii rozbudowuje sieć swoich agencji. Obecnie ma 570 punktów, a do końca roku będzie ich 600. Co miesiąc odwiedza je pół miliona osób, by skorzystać z niskich prowizji przy opłacaniu domowych rachunków, doładować kartę telefoniczną, czy odebrać przekaz międzynarodowy w ramach Monetia24.pl.


Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CAPITAL -1,68% 1,17 2023-12-08 15:00:56
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.