Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,16 zł , zmiana od tamtej pory: -35,05%

Re: moim zdaniem w górę wkrótce

Zgłoś do moderatora
"Obecne wyceny mogą być okazją
Wzięliśmy pod lupę ponad 60 rekomendacji. Średnia różnica między cenami docelowymi a bieżącymi kursami wynosi 43 proc. Wartość średnią zawyża kilka spółek, w których potencjał jest aż trzycyfrowy, ale mediana (niwelująca wpływ wartości skrajnych) też jest wysoka: wynosi 37 proc. To zdaje się sugerować, że obserwowana w ostatnich tygodniach przecena na GPW może być dobrą okazją do zakupu akcji.
Wśród spółek z trzycyfrowym potencjałem (w stosunku do cen docelowych) są zarówno podmioty notowane na rynku głównym, jak i NewConnect. W tej pierwszej grupie mamy m.in. Relpol. W piątek za jego akcję na warszawskiej giełdzie trzeba było zapłacić 7,7 zł, tymczasem aktualna wycena DM BDM dla tej spółki (podtrzymana po publikacji wyników za III kwartał) jest ponaddwukrotnie wyższa. Zdaniem ekspertów spółka będzie beneficjentem transformacji energetycznej w zakresie rozwoju fotowoltaiki, automatyki przemysłowej i energetycznej, elektromobilności i wzrostu inwestycji w infrastrukturę mieszkaniową. DM BDM zwraca uwagę na wysoki popyt na przekaźniki elektromagnetyczne i wyraźne wzrosty wycen zagranicznych konkurentów. Poprawa dostępności komponentów dawałaby podstawę do podniesienia założeń na 2022 r. Co więcej, wysoki popyt umożliwia spółce przerzucanie rosnących kosztów na odbiorców. A to powinno wspierać jej marże."

https://www.parkiet.com/Parkiet-PLUS/312059999-Akcje-firm-sa-niedowartosciowane.html

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
RELPOL 0,38% 5,30 2022-05-17 14:18:04
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.