Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,90 zł , zmiana od tamtej pory: -11,11%

Re: Ktoś to zbiera

Zgłoś do moderatora
oto odpowiedz na moje pytanie gdzie zostały zaksięgowane pieniądze ze sprzedaży desarta ''przedaż Spółki DESART została zaksięgowana zgodnie z zasadami a wynik na sprzedaży udziałów został opisany w nocie nr 30 w Sprawozdaniu finansowym PROCAD SA. 

Wynik ten przedstawia się następująco (w tys. zł):

  Przychód ze sprzedaży udziałów w DESART
5 873
  Koszt nabycia sprzedanych udziałów w DESART 
- 3 781
Wynik na sprzedaży udziałów
2 092

Odnośnie czwartego kwartału: 
PROCAD  już w trzecim kwartale wykazał niskie wyniki operacyjne co jest efektem kilku czynników, między innymi, zmieniającej się polityki dystrybucyjnej oprogramowania firmy Autodesk, spadku marż, wzrostu kosztów wynagrodzeń (obserwowana w całej gospodarce presja płacowa). Trzeba też pamiętać że w czwartym kwartale ujmowane są wszystkie koszty dotyczące danego roku takie jak: premie, zrealizowane i zamykane w 2018 roku usługi (np. doradztwa gospodarczego).

Janusz Szczęśniak

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PROCAD -1,23% 0,80 2020-01-24 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.