Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,41 zł , zmiana od tamtej pory: -9,76%

Re: Ktos coś wie?!

Zgłoś do moderatora
Ciężko wywnioskować ze sprawozdań. Aktualnie p. Mariusz, Mateusz i Marcin Świtalscy posiadają (bezpośrednio i pośrednio) 59% udziałów w spółce. Pośredni stan posiadania akcji przez ww. osoby nie jest raportowany cyklicznie, więc nie wiadomo jak zmienił się ten stan od 2018 r. Z raportu rocznego za 2018 r. wynikało, że p. Mariusz i p. Mateusz posiadają 32% udziałów, a Świtalski FIZ posiada 46% udziałów. W 1Q 2019 r. Świtalski FIZ odkupił 4.5% akcji w CT od spółek należących do Sowiniec Group Sp. z o.o., którą kontroluje p. Marcin Świtalski. Jednak na koniec czerwca br. Świtalski FIZ posiadał już tylko 45% akcji. Skład inwestorów podsiadających certyfikaty w funduszu Świtalski FIZ nie jest publicznie znany, więc obrót akcjami może odbywać się pośrednio poprzez obrót udziałami w samym funduszu. Ponadto 16% posiada FIZ Sowiniec, który zgodnie z raportem półrocznym za 1H 2019 r. był w 100% kontrolowany przez CT. Skoro spółka posiada własne akcje poprzez kontrolowany przez siebie FIZ (co jest chyba jakimś wyjątkiem), to chyba te wspomniane na początku 59% oznaczają realnie więcej. Jak już wspomniałem - ciężko wywnioskować.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CZTOREBKA -7,50% 0,37 2019-09-30 11:14:07
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.