Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,08 zł , zmiana od tamtej pory: 7,95%

Re: Kolejne wezwanie.

Zgłoś do moderatora
Nie jestem przekonany co do tego, że fundusze mogłyby zaskarżyć pożyczkę Grenevii dla TDJ, wszak już taka sytuacja miała miejsce bez ich reakcji.
Trzeba by sprawdzić, jakie uprawnienia ma Zarząd (do jakiej kwoty pożyczki), bez konieczności wyrażenia zgody przez Radę Nadzorczą, a Rada Nadzorcza bez uchwały podjętej przez Walne Zebranie Akjonariuszy.
Na chwilę obecną widać, że fundusze mogą jedynie zgłaszać sprzeciw i wnosić pozwy w celu unieważnienia uchwał podjętych przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Grenevii, co skutecznie czynią.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GRENEVIA 0,16% 3,19 2026-02-06 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.