Obecne umowy będą rozliczane w tym i kolejnych kwartałach. Co roku będzie znowu odnowienie licencji oraz być może rozszerzanie na zwiększające się wolumeny danych czy dodatkowych użytkowników.
Wg mnie spółka rozwija się zgodnie z planem a nawet lepiej. Jak prezes wspominał o klientach referencyjnych to nie myślałem, że to będą agencje rządowe USA czy DOJ.
Ciekawostką jest, czy i kiedy będzie kolejna emisja, bo te ostatnie umowy mogą oddalić widmo kolejnej emisji. Z punktu widzenia zarządu, to nawet dobrze - zrobienie kolejnej emisji, to raczej po to by zgarnąć duuużą kasę bez dużego rozwodnienia. Dodatkowo do tego musza mieć plan jak ją efektywnie wykorzystać.
Mocno rosnące i spadające akcje kuszą by robić kółeczka i boli to czasem człowieka. W przypadku Datawalk nalepszą strategią jest trzymać ręce pod dupą i cierpliwie czekać. Czekać aż spółka zostanie przejęta i to będzie koniec inwestycji.
Trzeba mieć oczywiście oczy otwarte i monitorować co się dzieje, ale na razie z firmy płyną dobre i konkretne informacje.