Zakładam, że wtedy uda się spółce sprzedać wczesnieniej wybudowane apartamenty z zyskiem 12 000 zł.m2.
W RT tych metrów bedzie ok. 11 000 (20% z całości). teoretyczny zysk: 132 000 000 złotych ( z vatem)
W PS teoretyczny zysk bedzie mniejszy, bo metrów 2 powierzchni bedzie znacząco mniej, ok. 5000, czyli teoretycznie zysk może wynieśc 60 000 000 zł ( z vatem). Razem ok. 192 mln złotych
A ajkie będa koszty, które spólak bedzie msuiała ponieść w tym okresie?
1. Koszty ogołne zarządu 12 mln x 13 lat = 156 mln złotych. Zapewne bedzie nzacząco wiecje, bo przeciez prezes za 13 lat nie będzie zarabiał 500 tys. rocznie, tylko więcej.
2. Koszty finasowania (obligacje) minimum 10% rocznie, a im dalej w las, tym proecnty beda więsze, bo inflacje nie stoi w miejscu, tylko rosnie, więc może ni pierwsza emisja nie uda sie po tak niskich kosztach. 7 mln złotych odsetek x 13 lat = 91 mln złotych
I jaki mamy wynik.? Koszty 247 mln złotych vs zyski 192 mln złotych.
I teraz rozumiecie, dlaczego nikt nie kupuej akcji po 6,36, choc WK wynosi 2x razy tyle.
Taka jest moja spekulacja.