W mojej opinii shorty walczą, rzucając akcje na sprzedaż, podczas gdy rynek czeka na walne. Shorty wiedzą,że to ich ostatnie podrygi i nie mogą dać sygnału kupna, bo kurs zacznie dynamicznie rosnąć. Dlatego do piątku walczą nawet kosztem dużych strat.