Swiss - lepiej nie można było ująć zawiłości współczesnego świata finansów i giełdy ;-) Co niektórzy przywiązani są tutaj do staroświeckich teorii ekonomicznych i metod funkcjonowania giełdy w XX wieku. Równie dobrze można uczyć się zasad gospodarki rynkowej z radzieckich podręczników z lat 50. XX wieku.
Jakiś trader powiedział kiedyś, że nawet Warren Buffet jest spekulantem, a jego strategia polegała na postawieniu kilkudziesięcioletniego longa na scenariusz rozwoju gospodarki USA