coś się dzieje może razem coś uda się zrobić ?
SDS-OPTIC PODPISUJE Z NASTĘPNĄ SPÓŁKĄ UMOWĘ
SDS OPTIC S.A.
Temat
Zawarcie istotnej umowy z ACCREA MEDICAL ROBOTICS Sp. z o.o.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 Rozporz¹dzenia MAR – informacje poufne
Treść raportu:
Zarząd SDS Optic S.A. („Spółka”, „Emitent”) informuje o zawarciu w dniu 12 września 2025 r. umowy o współpracy („Umowa") ze Spółką z ACCREA MEDICAL ROBOTICS Sp. z o.o. („ACCREA”, „Partner”). Celem współpracy jest podjęcie wspólnych działań w kierunku eksperymentalnego stworzenia nowego wyrobu medycznego (Proof of Concept). Strony połączą technologie w celu zbadania ich kompatybilności i stworzenia robotycznego narzędzia do precyzyjnej biopsji tkanki połączonej z jej molekularnym pomiarem w organizmie (in vivo) oraz poza nim (in vitro).
Strony ustalą szczegółowy harmonogram prac przygotowawczych i eksperymentalnych oraz określą prawa i obowiązki Stron w tym zakresie. W ramach inicjacji wspólnych działań przeprowadzony zostanie jednorazowy eksperyment (Proof of Concept) na modelu zwierzęcym i będzie miał na celu wykonanie precyzyjnej biopsji tkanki połączonej z jej badaniem molekularnym mikrosondą inPROBE przy wsparciu robotycznych rozwiązań ACCREA.
Zarząd podkreśla, że dalsze działania w ramach współpracy, zarówno wspólne, jak i oddzielne, będą regulowane odrębnymi ustaleniami lub umowami. Pozostałe zapisy umowy nie odbiegają od zwyczajowych zapisów tego typu kontraktów.
Zarząd Emitenta ocenia, że podpisana umowa stanowi istotny krok w kierunku oceny potencjalnego wykorzystania rozwiązań robotycznych w procesach detekcji i diagnostyki w ramach rozwijanej technologii inPROBE.