Z tego artykułu wynika kilka kwestii:
- Datawalk działa bardzo dobrze bo mocno przyspiesza wprowadzanie danych (automatycznie skanowanie dokumentów itp)
- wiele instytucji boryka się ze zmniejszonymi środkami, nie stać ich nie tylko na DW ale inne droższe rozwiązania
- problem oznaczania osób jako kryminalistów - patrz posądzanie o rasizm.
DW jest elastyczny więc powinien poradzić sobie odpowiednim zarządzaniem danymi tak aby umożliwić audyt niezależnych organizacji. Problem niedofinansowania tych organizacji jest przejściowy. Jak przestępczość wzrośnie do jeszcze większych poziomów to środki na walkę z przestępczością się znajda.