Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,03 zł , zmiana od tamtej pory: -39,95%

Re: elemental

Zgłoś do moderatora
Warszawa, 03.04.2015 (ISBnews) - Elemental Holding rozpoczął negocjacje z Gorenje d.d. w sprawie nabycia większościowego pakietu udziałów w Gorenje Surovina, z uwzględnieniem niektórych spółek zależnych od Suroviny, podał Elemental. Celem spółki jest poszerzenie wolumenu i rodzaju materiałów do recyclingu i rozszerzenie działalności na kraje z obszaru byłej Jugosławii.
"Przedmiotem negocjacji jest określenie zakresu, wartości i dokładnych warunków nabycia w/w aktywów. Negocjacje będą odbywać się w ramach bilateralnych rozmów i spotkań pomiędzy zarządami obu firm. Strony oczekują, zakończenia negocjacji do końca drugiego kwartału 2015 r." - głosi komunikat.
Główna działalność Gorenje Surovina družba za predelavo odpadkov d.o.o., a także niektórych jej spółek zależnych, których nabyciem w ramach transakcji zainteresowany jest Elemental Holding polega na zbiórce i recyklingu złomu metali żelaznych, nieżelaznych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Surovina prowadzi działalność na obszarze Słowenii, Chorwacji, Serbii i Bośni, będąc jednym z wiodących podmiotów na tych rynkach.
"Planowana transakcja wpisuje się w politykę akwizycyjną i rozwoju grupy kapitałowej prowadzą przez emitenta. Celem emitenta jest poszerzanie wolumenu i rodzaju materiałów do recyclingu, jak również rozszerzenie swojej działalność na inne kraje bałkańskie w szczególności, z obszaru byłej Jugosławii" - podsumowano w komunikacie.
Elemental Holding jest grupą kapitałową działającą w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi oraz dostawcą surowca do hut i odlewni. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2013 r.
Grupa Gorenje jest czołowym europejskim producentem sprzętu AGD. Ok. 92% jej przychodów generowanych jest w Europie. Głównymi rynkami są Niemcy, Rosja, kraje Beneluksu, Ukraina, Skandynawia, Czechy, Słowenia i Europa Południowo- Wschodnia. Akcje Gorenje notowane są na głównym rynku giełd w Warszawie i w Lublanie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ELEMENTAL 0,00% 0,00 1970-01-01 01:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.