Dnia 2017-10-18 o godz. 22:53 ~Luk napisał(a):
> .........do kur......przecierz są warranty dlaczego ich nie można odpalić i pozyskać środki ..
Nie można ich odpalić, bo królowi stali wszystkie warranty zablokowano, są zastawem obligacyjnym, można je tylko konwertować i nic poza tym dopóki istnieją obligacje, te wiszące w próżni warranty pewnie też były problemem dla tej nieudanej emisji akcji.
Celem warrantów mogło być wprowadzenie inwestora, a ich blokada mogła być sprzeciwem obligatariuszy wobec tego kierunku, teraz są problemem bo mogą zaburzyć przyszłość udziałów, obecna emisja mogła być powrotem do tej koncepcji inwestora, bo tylko nowa emisja może temu służyć, gdyż prawie wszystkie obecne akcje króla stali także są zablokowane, więc może nimi dysponować tylko w ograniczonym zakresie i pewnie nie może ich użyć do ew. jakiejś fuzji, a nawet gdyby mógł to pewnie inwestor niezbyt poleci na takie niepewne udziały/akcje, zwłaszcza że król stali może później jeszcze pomieszać szyki udziałów konwersją warrantów