Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  20,20 zł , zmiana od tamtej pory: 62,38%

Re: drogo kupują

Zgłoś do moderatora
Wyemitowali naraz sporo długu, przy bieżącym koszcie pieniądza na pewno czuli niemałą presję na szybkie zainwestowanie tej kasy do końca roku bo później może być posucha na rynku.

Czy 19% to drogo? Ciężko powiedzieć, część portfeli mogli kupić za 13% część za 31%, jakie to portfele przyszłość pokaże.
Btw analizując ostatnie komunikaty za zakupy w październiku i listopadzie wydali średnio 21%. 19% wynika z uśrednienia całego roku.

Więc wydanie wręcz na raz sporej ilości kasy może budzić wątpliwości co do racjonalności i rentowności inwestycji.
Dodatkowo biorąc pod uwagę dłuższą nieobecność na rynku mogli działać pomacku z cenami.
GetBack też się chwalił ciągłymi inwestycjami i puchnięciem portfeli, do czasu.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BEST -0,65% 30,60 2026-02-02 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.