Piszecie, ze PMI spodziewa sie ok 3 mln zysku i kosztuje teraz ok.2 zeta za akcje. Ok. Ja nie wiem co jest w portfolio przygotowanym przez Dependa ale jesli jak ktos napisal np wykupia udzialy w Galeriach Handlowych to sredni koszt najmu za metr kwadratowy w Wawie - Arkadia, Galeria Mokotow czy BlueCity ksztaltuje ok 80 eur za metr/ miesiac. Niecale 1,5 roku temu za polowe udzialow w Galerii Mokotow firma Unibail Rodamco zaplacila 0,5 mld pln a tam jest ok.65 tys m powierzchni handlowej, wiec pomnozcie sobie przez te 80eur x 65 000 i bedziecie mniej wiecej wiedzieli ile taki biznes przynosi zyskow. Oczywiscie nie twierdze,ze Depend wykupi akurat te obiekty o ktorych wspomnialem ale skoro jakies 7 mln usd beda mieli odsetek - dwa lata karencji na rozkrecenie biznesu - potem 5-7 mln usd dojdzie splaty kapitalu to mysle, ze zalozyli zyski na poziomie 15-20 mln usd. Moge sie mylic, bo to szacunki jednak skala dzialanosci nieporownywalna. Przemyslcie sobie to.