jeśli wiemy że orlen kupuje pakietowo powyżej 15 tysięcy akcji w cenie 18.87 każda poniższa cena na giełdzie jest okazją do skupu z gwarantowaną ceną odkupienia - im niższa cena na giełdzie tym większy zarobek w takiej transakcji ale to też pokazuje że Orlen działa na spekulacji kursem