Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,41 zł , zmiana od tamtej pory: 20,07%

Re: Cel 11,40

Zgłoś do moderatora
Bardzo możliwe bo to nie jest wygórowana cena. Wystarczy, że Tauron zarobi jeszcze 1.159 mld (czyli tyle co zarobił w pierwszym kwartale) i wartość księgowa na jedną akcję wyniesie dokładnie 11.40 (aktualnie wynosi 10.74). Wówczas wskaźnik c/wk wyniesie 1.00. To nadal będzie dużo dużo taniej niż wycena europejskiej konkurencji. Dla przykładu wskaźnik c/wk CEZ'u (który nadal jedzie w górę) wynosi aktualnie 2.59. Gdyby Tauron był wyceniany na tym samym poziomie to jedna akcja powinna kosztować dzisiaj 27.80. Zatem te Twoje 11,40 wydaje się być śmiesznym poziomem na tle CEZ'u. Życzę Ci abyś osiągnął swój wymarzony pułap. Mam nadzieję, że to się niebawem stanie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TAURONPE 2,02% 10,10 2025-11-04 17:01:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.