No i mamy kolejny pakiet skupiony od Prezesa. Z uwagi na okresy zamknięte do transakcji musiało dojść po ogłoszeniu raportu (dlatego pewnie przyśpieszyli jego ogłoszenie). Cena bez zmian. Pewnie jak skupią ostatni pakiet to będzie wezwanie - może po kolejnym raporcie, kto to wie.
Nie sądzę jednak iż po skupieniu ponad 80% Empik nie wykupił reszty, szczególnie że spółka ma coraz więcej nadwyżki w środkach pieniężnych i aż się prosi aby wypłacić dywidendę.... a Empik już pisał kiedyś iż docelowo planuje skupić wszystkie akcje tej spółki - pewnie potem będzie łatwiej ją sprzedać jakiemuś inwestorowi.
Możliwe że Empik zrobi wezwanie gdy już sprzeda jakąś spółkę i pozyska na ten cel odpowiednią ilość środków. (wezwanie będzie kosztować ok. 5 mln zł).