Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: BBI przejmuje Zientara

Zgłoś do moderatora
BBI Capital wyemituje akcje z prawem poboru
Kamil Zatoński
Puls Biznesu, pb.pl,04.08.2011 15:12
Czytaj komentarze (0)
Potwierdziły się informacje "Pulsu Biznesu": Supernova IDM Fund przejmie dowodzenie w giełdowym funduszu BBI Capital.
Zobacz także

Maciej Zientara bierze BBI Capital

BBI Capital wyemituje 205,6 mln akcji z zachowaniem prawa poboru. Na jedną dotychczasową akcję przypadną 4 nowe. Cena emisyjna wyniesie 1 zł.

Część środków z emisji - 142 mln zł - BBI Capital przeznaczy na zakup aktywów Supernova IDM Fund.

Jak podano w komunikacie, po transakcji wartość aktywów netto BBI Capital wzrośnie z obecnych 130 mln zł do 385 mln zł.

Emisja będzie gwarantowana przez DM IDM SA.

Ponadto przewidziano emisję akcji serii I z wyłączeniem prawa poboru, skierowaną do DM IDMSA oraz Partnerów Zarządzających Supernova IDM Mamagement SKA na łączną kwotę 55 mln zł, po cenie jednostkowej 1,1 zł.

Po obu emisjach udział BB Investment w akcjonariacie BBI Capital spadnie z obecnych 43 do 10 poc., DM IMDSA oraz pozostali akcjonariusze Supernova IDM Fund kontrolować będą po co najmniej 17 proc.

Na akcje, będące w posiadniu tych podmiotów, zostanie nałożony lock-up, który będzie obowiązywać nie krócej, niż do grudnia 2012 r.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IMPERA 10,32% 2,78 2021-01-22 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.