Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,55 zł , zmiana od tamtej pory: -19,81%
QS od lat wypisujesz swoje pierdoły i ciągle nie możesz pojąć podstaw....
Dlaczego AT „przewiduje”, a nie „powoduje”?
Analiza Techniczna (AT) nie jest magiczną kulą, która tworzy rzeczywistość. AT to zapis sejsmiczny ruchu pieniądza.
Ludzie poinformowani (Smart Money) nie czekają na newsa: Osoby, które mają dostęp do twardych danych, zaczynają kupować akcje, gdy cena jest jeszcze nisko. Robią to po cichu, ale przy dużym kapitale nie da się tego ukryć.
Ślad na wykresie: Każde zlecenie kupna zostawia ślad. Zwiększony wolumen, zmiana nachylenia trendu, wybicie z konsolidacji – to są „odciski palców” ludzi, którzy wiedzą więcej.
AT jako detektor: Analiza Techniczna pozwala zwykłym graczom, zobaczyć te odciski palców. Kiedy widzisz na wykresie formację wybicia (np. flaga czy trójkąt), to nie formacja „powoduje” wzrost. To ta formacja pokazuje Ci: „Hej, popatrz, ktoś duży właśnie skończył pakować akcje do worka i zaraz odjeżdżamy
  • AT Autor: dnozgdyni
  • Re: AT Autor: ~Jery
  • Re: AT Autor: ~Qs
  • Re: AT Autor: ~Jery
  • Re: AT Autor: ~Qs
  • Re: AT Autor: ~LoL
  • Re: AT Autor: ~Czołg
  • Re: AT Autor: ~Nix
  • Re: AT Autor: ~Lampeduza
  • Re: AT Autor: ~Qs
  • Re: AT Autor: trueandrzej89
  • Re: AT Autor: ~Cienias
  • Re: AT Autor: ~Jery
  • Re: AT Autor: ~Czarny_Janusz
  • Re: AT Autor: ~Miky
  • Re: AT Autor: ~Piotr85
  • Re: AT Autor: ~Miky
  • Re: AT Autor: ~Qs
  • Re: AT Autor: ~zenekp
  • Re: AT Autor: ~Qs
  • Re: AT Autor: ~Qs
  • Re: AT Autor: ~Hdf
  • Re: AT Autor: ~Qs
  • Re: AT Autor: ~Qs
  • Re: AT Autor: ~Qs
  • Re: AT Autor: dnozgdyni
  • Re: AT Autor: ~Qs

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GREENX -3,76% 2,41 2026-01-23 17:01:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.