Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  600,00 zł , zmiana od tamtej pory: 13,67%

Re: Analiza fundamentalna cz1

Zgłoś do moderatora
Dobrze rozpoczęte ... sugestia do cz.2
1. analiza rynku - dzisiaj w kraju rośnie duża konkurencja - PZU nowy produkt (spore możliwości cashowe i zgodność produktowa z ofertą medyczną) + wysokie stawki za wejście do klubów fitness, OK + Medicover (duży potencjał i spory cash z medicover + zgodność produktowa z ofertą medyczną).
2. nowa konkurencja - to odbieranie klientów z Benef i walka cenowa na pakiety. Rynek krajowy już tak nie urośnie.
3. kluby fitness - zakup i przepłacanie za nierentowne kluby + pożyczki nie do spłaty, = brak nadzoru właścicielskiego nad zarządem,
4. słaba polityka informacyjna - IR leży - przypomnę komunikat spółki w 1 połowie roku o kiepskich wynikach fitness a kilka mcy wczesniej analitycy pokrywali spółkę wycenami powyżej 1200pln. TO albo nie nadzorują w trybie ciągłym biznesu (!!) - albo są zapatrzeni w swoje optymistyczne excelle - a rynek ucieka,
5. rynki zagraniczne ? - cyfry dodatnie może pokażą się za kilka lat - po pokryciu kosztów zdobywania nowych rynków. Obecnie tylko duże koszty.
6. rezerwa na karę uokik - napisałeś o braku jej zawiązania - pełna zgoda, powinna być ujęta.
7. słaba i krótka ławka zarządcza. Osób menadżerskich które znają branżę i specyfikę spółki jest b.mało - a tych zaangażowanych Benefit pozbył sie kilka lat temu, realizując ambicjonalne ego ostatnich korpo-zarzadów,

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BENEFIT -2,29% 682,00 2019-10-18 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.