No jak widzisz niekoniecznie ściema. Ale takie wahania faktycznie wyglądają na zamykanie pozycji przez shorty. Kupują pakiet, ciągnąc kurs, a potem odpuszczają pozwalając na spadek ceny większy niż wynikający z normalnych korekt w trendzie wzrostowym...
Niby proste, ale w końcu siłę dołoży normalny inwestor i wybijemy w kosmos...