Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  80,70 zł , zmiana od tamtej pory: -17,72%

Re: 8-mka z przodu. :)

Zgłoś do moderatora
Nie no nie można na to w taki sposób patrzeć. Nowa Czechnica w Q3 w BGP zrobiła ~90% tego co będzie w Q1 jeśli chodzi o produkcję w skojarzeniu (to jest przewaga tej jednostki, że pracuje więcej godzin w roku), także tutaj będzie mały upside, z drugiej strony np. marże na produkcji z gazu w Q4 (Q4 że względu na późne otwarcie szły spoty glownie) na spotach były sporo lepsze niż w kontraktach na Q1 i teraz spotach w Q1, więc będzie to zniwelowane. Zostaje normalny upside EC Wrocław i ZG qoq, i to jest to ~40 mln które zazwyczaj było. W ogóle w Q1 najważniejsza jest dostępność bloków (ta na szczęście jest do tej pory pełna). Jak jest wielki mróz, to wchodzą dysproporcjonalnie moce szczytowe na których się tak dużo nie zarabia (~w obecnych realiach taryfa/koszty, to jest ~3 mln za 100TJ). Także polecam głównie sprawdzać czy bloki nie mają przestojów, niekoniecznie czy temperatura jest stopień w tą, czy w tamtą.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KOGENERA -0,38% 78,50 2026-02-12 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.