Węgiel małymi krokami będzie odchodził do lamusa ,a potwierdzeniem tego jest decyzja o braku przejmowania podmiotów górniczych przez spółki energetyczne zarządzane przez państwo.
Energetyka po latach zaniedbań musi zostać zreformowana.
W Ostrołęce zrezygnowano z bloków węglowych